Telefon :

İhracat Danışmanlığı

/
/
İhracat Danışmanlığı

İhracat Danışmanlığı

İhracat Danışmanlığı Nedir?

Büyümek isteyen firmalar için globalleşen dünyada ihracat kaçınılmazdır. İhracat diğer bir adıyla dış ticaret, şirketlerin büyümesini sağlarken aynı zamanda global çapta birçok fırsat sunmaktadır. Bu yüzden ihracat alanına atılmak isteyen şirketlerden son yıllarda ihracat danışmanlığına büyük bir talep vardır. İhracat danışmanlığı bu şirketlerin ihracata atılma / yeni pazarlara açılma sürecine yardım eder ve bu sürecin daha pürüzsüz bir şekilde işlemesini sağlar.

İhracat Danışmanlık Hizmetleri Nelerdir?

İhracat veya dış ticaret danışmanlık şirketleri her geçen gün artmakla birlikte firmaların ihracat danışmanlığı hizmetlerine olan taleplerinde de artış görülmektedir. Firmaların ihtiyaçlarına göre değişiklik gösteren hizmetlerde öne çıkan ilk hizmet “Pazar Araştırması” olmaktadır. Bunun nedeni ise firmaların ihracat yapmak istemesi ile ürünlerini veya hizmetlerini satabilecek bir pazar arayışında olmasından kaynaklanmaktadır. Bu doğrultuda danışmanlık firmalarının kullandıkları metodoloji ve organik bağ sayesinde firmalara öncülük etmektedir. Mevcut durum analizi, ulusal ve uluslararası rakiplerin analizi, strateji ve yol planının oluşturulması, pazarlama altyapısının analizi ve geliştirilmesi gibi pek çok alanda firmalara dış ticaret danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. Bunlara ek olarak, potansiyel müşteri analizi, hedef pazar analizi ve uluslararası firmalar ile temasta bulunmak danışmanlık hizmetlerinin en belirgin hizmetleridir.

Aysal Consulting Group İhracat Danışmanlığı Hizmeti Nedir?

İhracat danışmanlığı hizmetimiz dört ana başlık altında yürütülmektedir:

Firmanızın yurtdışı pazarlama stratejilerinin analizi ve geliştirilmesi,Hedef pazarlardaki potansiyel müşterilerin tespiti,Ulusal ve uluslararası rakiplerin analizi,Hedef müşteriler ile firmanız adına temas kurulması
ile firmanıza yeni yurtdışı müşteriler kazandırma hedefi doğrultusunda yaklaşık 6-7 aylık bir çalışma gerçekleştirilmektedir.

İhracat Danışmanlığı Kapsamında Firmanız İçin Ne Tür Hizmetler Sunuyoruz?

• Yurt dışı ofislerimizde doğrudan müşteri ile görüşme imkanı sağlıyoruz,
• 8 farklı dilde iletişim kurma imkanı sağlıyoruz,
• Uluslararası ticaret altyapı analiz raporu hazırlıyoruz,
• Yerinde danışmanlık hizmeti sağlıyoruz,
• Uluslararası iş geliştirme modelinde stratejik yol haritasının belirlenmesi işlemi gerçekleştiriliyoruz,
• Uluslararası ticaret dünyasında en çok tercih edilen online platformlara premium üyelik ile süreçlerinize katkı sağlıyoruz,
• Kurumsal kimlik revizyonu ve yurt dışı sosyal medya hesaplarının yönetimi sağlıyoruz.

Yol Haritamız!

Mevcut Durum Analizi

Ulusal ve Uluslararası Rakiplerin Analizi

Strateji ve Yol Haritası Oluşturulması

Hedef Pazar Analizi ve Potansiyel Müşteri Analizi

Uluslararası Temas

Size Yardımcı Olalım

Kolay ulaşabilir olmak ve açık iletişim firmamızın temel ilkelerindendir. 

0232 532 1 520